Kování

Kování plastových oken a dveří

Plastová okna a dveře vyráběná firmou DOLS Šumperk jsou opatřena kováním dodávané firmou Winkhaus, která má již více než 150-ti letou tradici na trhu. Dále používáme kování dodávané firmou G-U, Gretsch­-Unitas je po 100 letech úspěšné his­torie jedním z předních výrobců okenní a dveřní tech­niky, automatických vstupních sys­témů a sys­témů řízení budov. Moderní kování plastových oken umožňuje vyrábět okna otevíravě-sklopná, otevíravá, sklopná. Kování oken je ovládáno pouze jednou klikou. Součástí používaného kování je pojistka proti chybné manipulaci (nelze okno sklopit v otevřené posici) a mikrospárové větrání tzv. čtvrtou polohou kliky,  což je několika milimetrová spára mezi rámem a křídlem okna umožňující provětrávání (nenahrazuje větrání otevřením okna).

Ke standardnímu kování je možné si vybrat doplňky za příplatek, jako je zvýšení bezpečnosti, brzda okenního křídla, dětská pojistka, prvky pro připojení, zabezpečovací systémy aj. Nabízíme i možnost skrytého kování, a tzv. anglické kování  TBT (v podstatě dětská pojistka užívaná v severských zemích).

Povrch kování je upraven stříbrným zinkochromátem, který má vysokou antikorozní odolnost. Tato odolnost ale nezaručuje, že kování nepotřebuje údržbu. Jako každou pohyblivou součástku je potřeba kování alespoň jednou ročně promazat funkční díly kování dle návodu na údržbu. Obzvláště v místnostech s vysokou vlhkostí je potřeba dodržovat základní pravidla údržby, aby okna dlouhodobě dobře sloužila.

Ve výrobě běžně používáme i novou generaci kování Winkhaus, označenou ActiPilot. Standardem tohoto kování je zvýšená bezpečnost v základním provedení. Všechny díly byly přepracovány a designově dotaženy do ideálního tvaru.


Kování hliníkových oken a dveří

Hliníková okna a dveře vyráběná firmou DOLS Šumperk jsou opatřena kováním doporučeným dodavatelem profilového systému Reynaers, tedy dodavatelé značkového kování: Winkhaus, Sigenia, G-U, Abloy, Führ atd.