Stínící technika

STÍNÍCÍ TECHNIKA - ŽALUZIE VNITŘNÍ

Horizontální žaluzie mají v současných interiérech již své nezastupitelné místo. Vzhledem k pečlivé skladbě výrobku a dokonale ukrytým upevňovacím konstrukcím vytváří okno a žaluzie dokonalý soulad jak vzhledový, tak funkční. Tato stínící technika je účinnou ochranou proti slunečnímu záření, které způsobuje ztrátu originální barevnosti bytových doplňků. Váš interiér si proto uchová svoji krásu po dlouhou dobu.

V létě zabraňují přehřátí místnosti a v zimě zamezí zbytečnému úniku tepla. Kdykoliv spolehlivě ochrání Vaše soukromí. Využití horizontálních žaluzií rozhodně nekončí u oken. Při použití interiérového typu můžete důmyslně a s minimálními nároky na místo členit prostor, zakrývat výklenky, skleněnou výplň dveří apod.


Žaluzie Climax

Žaluzie Climax pro plastová okna vynikají především nádherným designem a dlouholetou spolehlivostí a životností. Jsou určeny především k montáži na rám plastových, případně dřevěných EURO oken. Jedná se o žaluzie, u kterých byl kladen důraz na designové zpracování a to jak splynutím s oknem v jeden celek, tak precizní vyřešení všech detailů uchycení. Samozřejmostí je jednoduchá a spolehlivá manipulace.

Vybrat si můžete ze dvou provedení žaluzií Climax:

 • Standardní provedení

Při úplném zatemnění lamelami prosvítá světlo otvory pro textilní pásku a otvory pro boční vedení.

 • Celostínící provedení

U tohoto provedení žaluzie je zatemnění bez pronikání světla.

Žaluzie je ovládána plastovým kuličkovým řetízkem, který zabezpečuje jak naklápení lamel, tak celkové vytahování a spouštění žaluzie. Výhoda řetízku spočívá v tom, že je snadno očistitelný a při vytažení žaluzie nepřekáží na parapetu.

Žaluzie je vytahována přes převod pomocí textilní pásky, která díky své velmi malé tlouštce umožnuje dokonalejší uzavření žaluzie. K zafixování na rám okna slouží fixační struny. Ty jsou uchyceny ve spodní části rámu pomocí plastového hříbečku, který je téměř neviditelný. Veškeré další úchytové prvky tvoří dojem jednoho celku.


Vzorník barev lamelů

Lamely jsou z hliníku, s kvalitní povrchovou úpravou, která zaručuje stálost barev po celou dobu životnosti. Lamely dodáváme v šíři 25 mm v široké škále barev v těchto konstrukčních typech:

 • meziokenní - vhodné pro zdvojená i špaletová okna
 • interiérové - vhodné pro vakuová a střešní okna i pro vnitřní využití v interiéru. Tento typ žaluzií můžeme vybavit brzdou, která zvyšuje komfort při ovládání. Novinkou v tomto oboru jsou žaluzie Climax, které tvoří doplněk vakuových oken a rovněž je dodáváme ve 26 odstínech.

Technické údaje:

 • Elegantní a praktický doplněk interiéru. Lamely v imitaci dřeva v šesti odstínech, spodní profil dřevěný, horní profil s krycí dřevěnou lištou.

Atypické zastínení:

 • Žaluzie je možné vyrobit do šikmých oken i do oken s obloukem.

Rozměry:

 • Na žaluzie vyšší než 250 cm a širší než 240 cm neposkytujeme záruku.
 • Minimální šíře žaluzie je 20 cm.

Konstrukce:

 • Detail ovládání řetízku.
 • Příchytka pro aretaci ovládacího řetízku.
 • Upevnění bočního vedení fixačním kolíkem v rámu.

Výměra:

Změříme vzdálenost mezi zasklívacíma lištama, na výšku rozměr zaokrouhlíme na vyšší celé číslo a změříme hloubku zasklívací lišty. Pokud bude hloubka menší jak 16 mm,
tak musíme objednat distanční podložky. U každé žaluzie je nutné upřesnit, na které straně bude ovládání.

Při objednávání dvoubarevných lamel je potřeba dát pozor na to, kde chcete mít jakou barvu. V objednávkovém formuláři je na výběr s/z a z/s. První písmeno znamená barvu na horním obloučku lamely. Příklad: s/z - nahoře obloučku bude stříbrná a dole zlatá.


STÍNÍCÍ TECHNIKA - ŽALUZIE VENKOVNÍ

C-80

Venkovní hliníkové žaluzie umožňují plynule regulovat přirozené osvětlení a zachycují přímé sluneční paprsky. Horní profil o rozměrech 58 x 56 mm je ocelový válcovaný, upravený pozinkováním. Horní profil může být zakryt krycím plechem.

Lamely jsou hliníkové o šířce 80 mm a jsou standardně dodávány v 12-ti barevných odstínech, případně i v RAL provedení. Navíjecí mechanismy, textilní žebříčky a vytahovací pásky jsou zhotovené z vysoce kvalitních materiálů odolávajícím povětrnostním vlivům a UV záření. Boční vedení je zajištěno vodícími lištami. Hliníkové vodící lišty o rozměrech 20 x 20 mm jsou standardně dodávány v barvě stříbrný elox, ale v případě požadavku je možno dodat také v barvě RAL. Ovládání je zajištěno klikou nebo motorem.

Rozměry k dispozici zde.


STÍNÍCÍ TECHNIKA - ROLETY

Dodáváme roletové systémy Climax, které nabízejí na míru upravené profily rolet pro všechny okenní a dveřní prostory.

Rolety Climax nabízejí účinnou ochranu před sluncem, vedrem a oslňujícím světlem, před nežádoucími pohledy a nezvanými hosty. Při nízkých vnějších teplotách udržují ve vnitřních prostorách teplo a kromě toho jsou různorodým a dekorativním prvkem fasády. Program roletových skříní Climax nabízí typy a varianty ve všech velikostech pro použití u novostaveb i pro renovované objekty.

U roletových prefabrikovaných skříní tvoří okno, roleta a skříň harmonickou jednotku a mohou být kompletně namontovány bez velké námahy. Skříně a roletové profily jsou vyrobeny z plastu s vysokou rázovou pružností a odolností proti povětrnostním vlivům a zaručují vysokou stabilitu a odolnost proti kroucení. Kovová vyztužení jednotlivých profilů zvyšují ochranu před vloupáním.

K ovládání lze použít - dle plochy a váhy - pás s navíjecím zařízením, výsuvné zařízení pro lehké ruční ovládání, kliku, nebo komfortní elektrický pohon viz. obrázky.

Climax - roletové profily jsou dodávány v barvách: bílá, šedá, béžová a imitace dřeva.

Speciálně pro oblast rekonstrukcí vytvořila VEKA kompletní univerzální program. Tímto způsobem je možné okna, rolety a roletové skříňky sestavit v jednotném stylu. Profily skříněk jsou stejně jako rolety zhotoveny z vysoce kvalitních PVC prvků odolávajících vlivu počasí. Početné vnitřní příčky zvyšují stabilitu a odolnost proti větru.

Climax - roletové skříňky - jsou vhodné pro všechny okenní systémy VEKA.


SÍTĚ PROTI HMYZU

Ochrana před obtížným hmyzem formou sítí proti hmyzu získává stále více na oblibě.  V dnešní době jsme schopni vyhovět u okenních sítí veškerým požadavkům zákazníku jak z hlediska typu okna, pro který je síť vyrobena, tak z hlediska uchycení sítí na okno.

Síťovinu tvoří skelné vlákno potažené plastem. Standardně se dodává v barvě šedé, ale je možné objednat i síťovinu černou.


ISSO OE 25x10

 • Okenní extrudovaný s límcem
 • Barvy: Bílá, hnědá, jiné RAL, renolit - Zlatý dub, Bahenní dub, Tmavý dub, Tmavý ořech, Třešeň Amaretto, Oregon 3, Mahagon, Douglas (renolity mohou být na bílém nebo hnědém profilu)
 • Provedení: vnitřní plastový roh
 • Uchycení: vnitřní otočný držák (vel.: 0,4,6,7,9)
 • Zaměření: zaměří se světlost okna a připočte se rozdíl na každé straně, o který síťový profil zajede do okenního profilu. Ne však více jak 5 mm na každé straně!!! Toto jsou rozměry pro výrobu.

DE 50x20

 • Dveřní extrudovaný
 • Barvy: Bílá, hnědá, renolit - Zlatý dub, bahenní dub, Mahagon, Douglas, jiné RAL.
 • Provedení: vnitřní plastový roh.
 • Uchycení: panty levé nebo pravé při pohledu z venku.
 • Zaměření: zaměří se světlost dveří a přičte se na výšku a na šířku tolik, aby dosedací plocha rámu sítě byla 1-2cm, pokud to rám dovolí. Toto jsou rozměry pro výrobu.

Druhy renolitových fólií (pouze pro ISSO OE 25x10):
Příklad použití ISSO OE 25x10:

STÍNÍCÍ TECHNIKA - SLUNOLAMY

BS 100/30/20

Systémy slunolamů jsou navrženy tak, aby esteticky a efektivně doplňovaly systémem zastínění libovolnou novou i stávající stavbu. Slunolamy jsou nabízeny jako standardní i zakázková řešení.

Brise Soleil je všeobecný termín pro systém lamel, které pokud jsou umístěny na venkovní fasádě, poskytují ochranu proti slunečním paprskům a přímému slunečnímu záření.

Rozměrové charakteristiky zde.